• Propozice soutěže

• Gymnázium Vysoké Mýto
        pořádá ve spolupráci se Sdružením rodičů a Městskou knihovnou ve Vysokém Mýtě
        šestnáctý ročník fotografické soutěže pro žáky základních a středních škol Vysokého Mýta

OTMAROVO   OKO

Podrobné podmínky soutěže

Fotografická soutěž probíhá ve školním roce 2022 – 2023. Témata letošního ročníku umožňují fotografům zachytit originálním způsobem detaily.

V letošním roce jsou ústředním tématem Detaily (v kategoriích Živá příroda, Neživá příroda, Stroje). V každém tématu budou hlasováním poroty vyhodnoceny nejlepší fotografie. Vybrané fotografie budou uveřejněny v internetové galerii fotografií na stránkách www.gvmyto.cz do konce června 2023. Fotograf, který obdrží nejvíce bodů, se stává vítězem soutěže.

Vyhlášení výsledků soutěže proběhne v září 2023 v Městské knihovně ve Vysokém Mýtě, nejlepším fotografům v jednotlivých kategoriích budou předány ceny.

Fotografie hodnotí porota ve složení: MgA. Marta Hošková, Mgr. Tomáš Drahoš, Mgr. Petr Štorek, Ph.D. a dva zástupci studentů. Porota se při hodnocení zaměří zejména na výtvarné pojetí snímků, dodržení zadaného tématu, původnost a nápaditost zpracování, úroveň technického zpracování. Soutěž je určena pro žáky vysokomýtských základních a středních škol.

Soutěž proběhne v každém tématu zvlášť. Fotografie mohou být pořízeny digitální fotoaparátem nebo mobilem. Fotografie v digitální podobě musí být ve formátu JPG a její název musí obsahovat: popisek, téma, jméno autora, školu a třídu. Minimální požadovaná velikost fotografií je 1600 x 1200 pixelů, doporučená maximální velikost souboru je 8 MB. Uzávěrka soutěže je 11. června 2023.

Své fotografie posílejte na e-mailovou adresu foto@gvmyto.cz, do předmětu napište fotografie, do textu téma, jméno, příjmení, školu a třídu. Ke každému tématu můžete zaslat maximálně 3 soutěžní fotografie.

Soutěžící současně se zasláním snímků do této soutěže potvrzují své autorství a souhlasí s jejich využitím k propagaci organizátora soutěže a soutěže samé. Účastníci souhlasí s publikováním svých fotografií v tiskové podobě nebo v elektronické formě v rámci soutěže bez nároků na honorář. Soutěžící musí být autorem fotografie, vlastnit na zaslaná fota autorská práva a mít zajištěn souhlas zobrazených osob nebo jejich zákonných zástupců s užitím fotografie.

Témata

1) Živá příroda      2) Neživá příroda      3) Stroje