• Projektový den 100 let založení republiky

• 02.11.2018 18:29
      • Projektový den 100 let založení republiky
      • Pátek 26. 10. 2018 byl v naší škole věnován připomínce stoleté existence naší republiky.

Nejprve jsme v Šemberově divadle zhlédli skvělý studentský film, na jehož zrodu se koncem minulého školního roku podílely všechny třídy. Finální podobu mu vtiskl Honza Vodstrčil. Zaslouženou odměnou pro všechny aktéry byl velký potlesk.

Následoval film Něžné vlny, který byl pro mnohé z nás příjemným překvapením. Rok 1968, léta normalizace a rok 1989 se dotýkají osudů jedné zajímavé rodiny. Něha i vtip, statečnost kontra udavačství a další nepříjemné průvodní jevy tohoto období… Dokonce i tento film sklidil potlesk sálu, což se opravdu běžně nestává.

Po návratu do školy následoval program, který připravili studenti našeho gymnázia. Mnozí zjistili, že ne vše, co se jednoduchým zdá, snadným doopravdy je. Vystupovat před svými spolužáky, zvládnout vše v rámci časové dotace tak, aby se hlas neklepal… Všem ochotným a odvážným studentům i kolegům, kteří jim pomáhali, děkujeme. Připomněli nám významné osobnosti našich dějin z různých oborů činnosti. Kdo ví, třeba za sto let budou jiní studenti připomínat zrovna vaše jméno, milí naši studenti!

Poděkování patří také Mgr. Zdeňku Horákovi z Regionálního muzea ve Vysokém Mýtě, jenž přiblížil v aule naší školy studentům třetích a čtvrtých ročníků události 28. října 1918 ve Vysokém Mýtě.
        Přejme naší republice do dalších let hodně statečných a činorodých občanů a hodně štěstí.                 Mgr. Alena Šalounová