• Úspěchy studentů našeho gymnázia v literárních soutěžích

• 31.05.2020 18:13
      • S velikou radostí v této podivné době značné nejistoty a mnoha hygienických opatření, jež připomínají sci-fi filmy, přicházíme se zprávou o úspěších našich studentů na poli spisovatelském.
      • Již předtím, než se spustila mimořádná opatření, získala studentka 2. A Barbora Novotná Čestné uznání  v soutěži o Montaignovu cenu (soutěž o nejlepší esej inspirovanou nějakým dílem románské literatury) v kategorii SŠ za esej inspirovanou knihou Tobiáš Lolness (francouzský autor Timothée de Fombelle).

Tento čtvrtek přišly výsledky literární soutěže O pardubický pramínek, jíž se naše škola již mnoho let účastní. Tentokrát své příspěvky na téma Okamžik pravdy zaslaly děti z 29 škol nejenom Pardubického kraje.

Ve III. kategorii získali dělené 3. místo Sára Lišková a Adam Drahoš, oba z tercie.

Ve IV. kategorii obsadila Bára Novotná ze 2. A dělené 1. místo.

Všem úspěšným tvůrcům blahopřejeme a přejeme spoustu dobré inspirace do dalšího psaní. Zároveň patří poděkování i dalším studentům, kteří se soutěže zúčastnili!!

Pro inspiraci jsou přiloženy oceněné práce.

Mgr. Alena Šalounová
        Barbora Novotná: Slunce jsme si jen vymysleli
        Barbora Novotná: Odkud se berou ořechy?

Sára Lišková: V náručí vědy

Adam Drahoš: Okamžik pravdy