• Exkurze 2. B do Prahy

• 20.12.2019 14:55
      • Dne 26. listopadu 2019 se naše třída 2. B vydala na dlouho plánovanou exkurzi do Prahy.
      • Předtím, než exkurze započala, jsme dostali potřebné pokyny a někdo z nás zahájil cestu již v Mýtě, ostatní se přidávali v Chocni. Cesta proběhla bez komplikací a kolem deváté hodiny ranní jsme se již nacházeli na Hlavním nádraží v Praze.

Pěšky jsme poté vyrazili směrem k Rudolfinu, kde jsme měli jedinečnou příležitost si poslechnout dvě skladby, první od Beethovena a další od Kabeláče v provedení České studentské filharmonie. Celým koncertem nás provázel „reportér“, který nám objasňoval určitá místa ve skladbách. Po skončení koncertu jsme se tramvají přesunuli k Národní galerii, kde jsme měli rozchod, při kterém jsme si mohli zajít na oběd.

Ve dvě hodiny odpoledne jsme se všichni opět shledali ve Veletržním paláci, kde nás čekala komentovaná prohlídka úchvatné expozice sochaře Alberta Giacomettiho. Díky komentáři jsme se dozvěděli plno zajímavostí, kterých si možná běžný pozorovatel ani nevšimne.

Dvouhodinovou prohlídkou galerie byla naše exkurze ukončena a již bylo na každém z nás, zda pojede rovnou domů, nebo se v Praze ještě chvíli zdrží.

Výlet do Prahy byl velice zajímavý a určitě nás z kulturního hlediska velmi obohatil.

Studentka 2. B