• Pardubické střípky

• 06.12.2019 14:02
      • Ve čtvrtek 28. 11. 2019 byly v Pardubicích vyhlášeny výsledky literární soutěže Pardubické střípky.
      • Volné téma znělo Co vypráví řeka  a několika našim studentům řeka opravdu přinesla štěstí v podobě pěkného umístění a milé knižní odměny.

Ve II. kategorii obsadila Sára Lišková (sekunda) bronzovou příčku. Ve IV. kategorii se na krásném druhém místě

vyjímá jméno Bára Novotná (sexta), které už má v literárních soutěžích v Pardubicích svůj zvuk.

V V. kategorii byla oceněna meditativní poezie Michala Schejbala taktéž stříbrem a Bára Seifertová získala Čestné uznání (oba studenti 4. B).

V literární soutěži se tentokrát sešlo 128 příspěvků z 31 škol.

Všem oceněným blahopřejeme a děkujeme také každému, kdo se odhodlal napsat zajímavý text a poslal ho do této soutěže.

Mgr. Alena Šalounová

Michal Schejbal: Espero; Barbora Novotná: Chladné vody; Sára Lišková: Říční příběh z plátků růže; Barbora Seifertová: Řeka života

Zažili jsme příjemné odpoledne, kde se poezií jak začínalo, tak končilo. Velmi pěkný program si připravili žáci základní umělecké školy, kteří všechny přítomné jistě nadchli svým talentem a zájmem o českou literaturu.
        Letošní téma bylo „Co vypráví řeka". Což, jak bylo několikrát zmíněno, je velmi inspirující
        a zajímavé téma, které může být a také bylo pojato z mnoha úhlů pohledu.

Vyhlašovala se část výtvarná i literární v několika kategoriích. Bylo rozdáno několik čestných uznání a diplomů pro ty nejlepší mladé umělce z Pardubického kraje.
        Porotci, ať už výtvarné či literární části, vystoupili s milým proslovem jak všeobecně, tak i k jednotlivým pracím, které vyzařovaly originalitu.
        Celé odpoledne bylo povedené a já jsem ráda, že jsem se mohla soutěže zúčastnit.
        Barbora Seifertová, 4. B