• Vánoční pozdrav pro partnerské školy v Itálii a Španělsku

• 20.12.2021 14:12
      • Naši studenti nazpívali  v hodinách hudební výchovy 3 vánoční koledy.
      • Spolu s kratičkým textem o vánočních tradicích v Čechách, studenti posílají toto video do škol našich partnerů. Toto je jedním z dílčích úkolů projektu: zde

V rámci projektu Erasmus+ studenti pracují na různých úkolech během celého školního roku a cílem je spolupracovat na dané problematice s partnery v zahraničí a sdílet své zkušenosti, např. poznávání zvyků a kultury Itálie a Španělska, bezpečný internet a využití médií, životní prostředí, rozvoj povědomí o evropské integritě atd.

Projekt spojuje 3 evropské školy: GVM, Casale Monferrato, Italy IISS "C. Balbo" a Pozo Estrecho, Spain IESO Galileo.

Pro komunikaci během školního roku využíváme platformu etwinnig, kde si studenti navzájem vyměňují např. prezentace svých škol, tradic a svátků a další materiály vztahující se k náplni projektu.

Hlavním komunikačním jazykem je španělština, druhým pracovním jazykem, který budou používat především Španělé, je angličtina.

Součástí projektu financovaného Evropskou Unií je výjezd 13 studentů do Itálie na 2 týdny v dubnu 2022, kde se studenti zapojí do školního života partnerské školy a v říjnu 2022 proběhne podobný výjezd do španělské Navie v Asturias.