• Úspěch v soutěži PIŠQWORKY 2021

• 09.12.2021 20:15
      • Piškvorky všichni známe jako jednoduchou dětskou zábavu, kterou jsme se bavili ve škole i doma.
      • le Pišqworky je něco víc: týmová soutěž žáků základních a středních škol organizovaná brněnskými studenty Masarykovy univerzity. Mezi studenty je soutěž koleček a křížků oblíbená a nezastavil ji ani koronavirus.

Letošní klání bylo trochu jiné – celé se konalo online. Z vysokomýtského gymnázia se do soutěže přihlásily dva týmy: 3+2 ve složení Kateřina Mimrová, Emílie Řezáčová, Lucie Morávková, Jakub Pirkl a Jakub Kulhánek a tým Kjóto, tj. Daniel Zeman, Ondřej Šimek, Michael Málek, Lucie Zemanová a Štěpán Víša. Oba týmy prošly základním sítem a postoupily do regionálního finále. Tam ale měli větší štěstí zástupci týmu Kjóto, postoupili dále a 3. 12. se účastnili Grandfinále (turnaj 24 nejlepších týmů z České a Slovenské republiky). Sice nevyhráli, skončili na 18. místě, ale lepšího umístění vysokomýtských gymnazistů zatím nepamatujeme. Blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci!

Mgr. Pavlína Krejsová