• Soutěž Rozhoduj o Evropě

• 18.11.2021 13:39
      • Dne 11. 11. 2021 se někteří žáci (Kryštof Kabrhel, Vítek Novotný ze 4. B,Jakub  Lustig z 1. B, Kateřina Vostřelová a Michaela Kroulíková z 1. A) účastnili soutěže Rozhoduj o Evropě.
      • Soutěž spočívá v simulaci zasedání Rady EU a Evropského parlamentu. Řešila se problematika teroristických útoků na internetu. Každý z účastněných zastupoval jinou zemi a měl jiné priority. Na konci se sešla Rada i Parlament a hlasovalo se o návrhu. Po tomto hlasování, následovala debata o budoucnosti Evropy na témata školství, demokracie a životní prostředí.  V úplném závěru programu se vyhlašovali nejúspěšnější účastníci. Naši školu nejlépe reprezentovala Kateřina Vostřelová, která se umístila na 3. místě za Evropskou radu.