• Project day

• 14.11.2021 11:02
      • Ve středu 10. 11. 2021 proběhl v aule mezi studenty čtvrtého ročníku již dlouho plánovaný PROJECT DAY.
      • Původně se měl konat před dvěma lety, ale z důvodu pandemie museli studenti čekat na příznivější situaci. Projekt měl za úkol spojit hudební a výtvarnou výchovu s anglickým jazykem. Studenti, rozděleni do skupin, si vybrali historické období, které zpracovali převážně po kulturní stránce a následně jej prezentovali před svými spolužáky v angličtině. Kromě prezentací se některé skupiny rozhodli o oživení a vytvořili vlastní „film“, kvízy, ba dokonce aktivizovali samotné publikum.

Za studenty Pavel Ráž, 4. A.

Projektová výuka – projektový den

Inovace a moderní metody výuky, to je aktuální téma ve školství. Vývoj technologií  a rychle se měnící životní styl nás nutí k zamyšlení nad změnou  některých tradičních postupů a vyzkoušet si  moderní trendy.

Nápad na realizaci projektu vznikl ve snaze propojit znalosti z různých předmětů a podnítit studenty k vlastní aktivitě a kreativitě. Studenti maturitního ročníku měli za úkol zpracovat jednotlivá období v hudbě a výtvarném umění. Cílem bylo přistoupit k projektu týmově, kreativně a použít kritické myšlení. Výstupem byla veřejná prezentace daného období komplexně jako celek. Celý projekt i jeho zadání, plánování a evaluace probíhal v angličtině. Studenti se svých úkolů ujali zodpovědně a své výstupy ztvárnili velmi nápaditě. Například vytvořili svůj vlastní minifilm nebo zahráli na hudební nástroje, nebo vhodně a interaktivně zapojili publikum do kvízu či malování.

Na celé akci nás doprovázel aktivní vysokomýtský  umělec a  výtvarník MgA. Pavel Hošek, který se studenty sdílel svůj profesionální pohled.

Studentské výstupy nás velmi potěšily, především výborná angličtina, nové zpracování, mezipředmětové vztahy a zápal většiny zúčastněných.

Mgr. Jolana Kouřímová, MgA. Marta Hošková, Mgr. Michaela Shánělová