• Úspěch našich žáků v celostátní komiksové soutěži vypsané Centrem vizuální historie MALACH

• 12.03.2021 14:21
      • Letos se konal 11. ročník komiksové soutěže, kterou uspořádalo Centrum Malach.
      • Studenti měli za úkol vytvořit komiks podle vyprávění pamětníka druhé světové války. Čerpali při tom z nahrávek autentických rozhovorů, které byly v 90. letech pořízeny Nadací šoa (USC Shoah Foundation). Audiovizuální záznamy dnes tvoří unikátní archivní sbírku, jež je veřejnosti kompletně přístupná v Centru Malach.

Dva měsíce trpělivé a kreativní práce při prezenční, ale hlavně online výuce, to už opravdu stojí za pochvalu.

I v takto nelehké situaci se studentům letošní sekundy podařilo vytvořit zajímavé komiksy a rovnou dva z nich uspěly v již zmiňované soutěži.

V kategorii mladších žáků byla oceněna práce Karly Říhové, která se umístila na druhém místě a Adély Horákové, ta získala místo třetí.

Všem žákům sekundy děkuji za originální díla a oceněným gratuluji!

MgA. Marta Hošková