• Dobrovolníci ze Španělska v hodinách online výuky španělštiny

• 10.03.2021 10:34
      • Velmi nás potěšila zpráva, že do vysokomýtského Mikáda, střediska volného času, přicestovali dobrovolníci ze Španělska.
      • Dva mladí lidé z Andalusie u nás ve Vysokém Mýtě vykonávají tak zvané dobrovolnictví, které je součástí programu Evropského sboru solidarity. Jedná se o dlouhodobý pobyt pro mladé lidi z EU a partnerských zemí, v tomto případě roční.

Jessica a José si pro nás připravili zajímavé prezentace např. o Evropské dobrovolnické službě, o své domovině i o svých rodinách a kamarádech.

Naši studenti si pro španělské hosty také připravili spoustu zajímavostí. Pracovali ve skupinkách a výsledkem jejich snažení byla krátká prezentace. Studenti pohovořili o naší škole, o zajímavostech naší země a kultury. Někteří se věnovali ukázkám české hudby a samozřejmě českého sportu. Nechyběly ani tipy na výlety po okolí, kam se José a Jessica mohou vydat po uvolnění epidemiologických opatření.

Zatím jsme společně strávili dvě vyučovací hodiny a už nyní se těšíme na další setkání.                       Mgr. Jolana Kouřímová

Dobrovolníci mají na starosti program na svém působišti, spolupráci s pracovníky Mikáda a Tykadla, pomoc při přípravě příležitostných akcí a konverzaci se studenty i dospělými v angličtině i ve svém mateřském jazyce.

Smyslem Evropského sboru solidarity je posílení mezilidské solidarity a tolerance, rozvoj jazykových, sociálních a občanských kompetencí, posílení dovedností a schopností užitečných pro osobní, odborný i profesní rozvoj u mladých.