• Soutěž ve španělštině ani zavřená škola  nezastaví

• 31.01.2021 10:55
      • Přestože je naše gymnázium od podzimu zcela nebo částečně na distanční výuce, proběhla u nás letos vedle tradiční soutěže v angličtině  letos poprvé i soutěž v jazyce španělském.
      • Z důvodu epidemiologické situace jsme neměli jinou možnost než uspořádat soutěž online. Prvním kolem školní úrovně, tedy poslechem, prošlo 17 studentů. Většina z nich z 1. A, protože tam se předpokládá nejvyšší znalost studeovaného jazyka. Studenti v 1. A se učí španělsky již třetím rokem. Do soutěže se však přihlásili i student tercie a kvarty a nevedli si vůbec špatně. Poslech proběhl online v prostředí Microsoft teams a tento nástroj byl použit I v ústním kole. V ústnm kole si student vylosuje téma a hovoří samostatně před komisí a odpovídá na doplňující otázky.
        Komise měla velmi nelehký úkol, protože úroveň soutěžících byla velmi dobrá a všichni se výborně připravili. Vítězem se stal
        Vojtěch Adamec, před druhou Dominikou Wimmerovou a třetí Terezou Dostálovou. (všichni 1. A) Čestné uznání za výborný poslech patří Zuzaně Cejpové.
        Věříme, že pořádání soutěží i v této nelehké době nám pomáhá motivovat a stimulovat naše studenty, ale i nás pedagogy.
        Všem gratulujeme a děkujeme za účast!
        Mgr. Jolana Kouřímová