• Tradiční soutěž v angličtině netradičně

• 31.01.2021 10:45
      • Přestože je naše gymnázium od podzimu zcela nebo částečně na distanční výuce, snažíme se nejen vyučovat, ale i zapojovat do běžných každoročních akcí školy, tak jako by se tomu dělo při normální prezenční výuce.
      • Letos jsme  neměli jinou možnost než uspořádat školní kolo soutěže v anglické konverzaci online. První kolo školní úrovně je poslechové a studenti se do druhého, tedy ústního kola nominují na základě výsledků poslechu. Letos si poslech vyzkoušeli všichni studenti celé školy. Nejmladší kategorie na úrovni B1, dále B2 a nejstarší na úrovni C1. Výsledky poslechu nám posloužily nejen k nominaci těch nejlepších, ale i jako validní data výsledků k monitorování úrovně jazyka v jednotlivých ročnících. V posledním lednovém týdnu proběhla konverzační  kola všech tří kategorií. Součástí ústního kola je samostatný improvizovaný ústní projev motivovaný obrázkem, který si student vylosuje  a dialog studenta a komise na vylosované téma. Vše online formou v prostředí Microsoft teams.

Výkony všech studentů, kteří se do ústního kola nominovali na základě umístění v poslechovém testu, byly výborné, nicméně v každé kategorii tradičně vyhlašujeme tři první místa.

Jaké je tedy letos vyhodnocení této soutěže?
        Kategorie I: 1. místo – Tobíáš Kouřím (prima), 2. místo – Barbora Axmanová (sekunda), 3. místo – Anna Svatošová (sekunda)
        Kategorie II: 1. místo – Elen Shánělová (kvarta), 2. místo – Martin Vodstrčil (tercie), 3. místo – Ema Vlaštovková a Adam Drahoš (kvarta)
        Kategorie III: 1. místo – Mikuláš Plšek (3. B), 2. místo – Kryštof Dušek (1. A), 3. místo Amálie Papoušková (2. A) a Oliver Srnský (1. A)

Všem moc gratulujeme a děkujeme za účast!

Mgr. Jolana Kouřímová