• eTwinning projekt SMILE

• 29.06.2021 19:43
      • I když podstatná část letošního školního roku proběhla distančně, v červnu žáci sekundy úspěšně dokončili práci na celoročním mezinárodním eTwinning projektu SMILE (The School of Magic Inspiring Learning Experiences), na kterém pracovali spolu s partnery z Moldavie, Rakouska, Španělska, Irska, Rumunska, Polska, Turecka a Portugalska.
      • SMILE je jméno projektu a zároveň virtuální čarodějnická škola, ve které nejprve byli všichni žáci „moudrým kloboukem“ rozřazeni do 6 kolejí (Wisdom, Courage, Humanity, Justice, Temperance, Transcendence). Studovali několik předmětů, např. magii čísel, lektvary, přeměňování, historii kouzel, předvídání budoucnosti, … - každý předmět měl na starost jeden z učitelů. Za úspěšné splnění zadaných úkolů dostávali žáci kredity, které se zapisovaly jednotlivým kolejím. Soutěž mezi kolejemi probíhala rovněž během několika online setkání a turnajů. Práce na projektu byla skvělou příležitostí, jak si žáci mohli vyzkoušet komunikaci v angličtině s vrstevníky z jiných zemí a procvičit se ve všech čtyřech základních jazykových dovednostech (poslech a čtení s porozuměním, psaní a mluvení). Více o projektu ZDE.