• Studijní pobyt španělštinářů v Malaze

• 22.06.2021 18:58
      • Od 29. května do 6. června 2021 jsme se jakožto skupina nadšených španělštinářů vydali ve složení žáků z tercie, kvarty a 1. A na studijní pobyt do přístavního města na jihu Španělska, Malagy.
      • I přes značné potíže, způsobené covidem, díky kterým jsme často nevěřili, že se tento plán doopravdy uskuteční, se nám vše nakonec vydařilo.

Naše studijní povinnosti měly započít až v pondělí 31. května, takže jsme víkendové volné dny zasvětili poznávání tohoto města. Sobotu jsme strávili zejména odpočinkem na pláži, ale navštívili jsme také místní park se zelenými papoušky, krátce si prošli centrum a pozorovali západ slunce. Druhý den jsme poznávali zejména historii tohoto města. Zavítali jsme na starý maurský hrad, Alcazaba de Malaga, dále místní katedrálu a Museum de Picasso, což je, jak již název napovídá, museum kubického malíře Pabla Ruize Picassa.

Od pondělí nám již začala škola. Tu jsme měli vždy od půl deváté do deseti, poté následovala čtyřiceti minutová přestávka, a pak jsme měli další výuku. Byli jsme rozděleni do dvou skupin podle úrovně, abychom mohli dosáhnout co nejlepšího posunu ve španělském jazyce. Náplní našich hodin bylo procvičování gramatiky, konverzace, ale i hraní různých her nebo zpívání španělských písniček. Po škole jsme dělali úkoly a následně měli různorodý program. Jeden den jsme navštívili krásné botanické zahrady a v pátek většina z nás absolvovala výlet do Nerjy.

Abychom se studiem nelenili ani během těchto chvílí, měli jsme každodenní malý úkol napsat do skupinového chatu nové slovíčko, které jsme se ten den naučili. V pátek jsme pak hráli hru na to, kdo si těchto slovíček zapamatoval nejvíce.

Snad tedy mohu za celou naši výpravu říci, že jsme si výlet moc užili a naučili jsme se mnoho nových věcí.

Sára Lišková, kvarta