• Biologická olympiáda za časů covidu

• 11.06.2021 15:17
      • I když byl tento školní rok velmi neobvyklý, i když učebny zely prázdnotou a školní chodby byly tiché, uskutečnila se i letos Biologická olympiáda.
      • Olympiáda proběhla netradičně – online formou. Zúčastnili se jí také studenti vysokomýtského gymnázia. Biologická olympiáda v sobě skrývá nejenom naučené znalosti z biologie, ale taktéž aktivní poznávání přírodnin (rostlin, živočichů, minerálů a hornin) a praktické dovednosti, které uplatní studenti v řešení zadaných laboratorních úkolů.
        krajském kole kategorie C (určené pro žáky 8. a 9. tříd ZŠ a odpovídajících tříd nižšího gymnázia) dosáhli studenti výborných výsledků. Matěj Bejblík ze třídy tercie se umístil na medailovém druhém místě, Marie Balcarová na osmém a Nikol Jendeková na třináctém místě.
        kategorii B (pro 1. a 2. ročníky středních škol) gymnázium reprezentovala dvě děvčata. V krajském kole obsadila Aneta Dvořáková třinácté a Adéla Vincencová devatenácté místo.
        V nejvyšší kategorii A (pro 3. a 4. ročníky středních škol) v krajském kole zaujal Ondřej Šimek ze třídy 3. A druhé místo a postoupil tak do celostátního kola. V Ústředním kole Biologické olympiády se stal úspěšným řešitelem a obsadil skvělé jednadvacáté místo.
        Pro nejúspěšnější řešitele krajských kol Biologické olympiády je odměnou účast na Letním odborném soustředění v Běstvině v CHKO Železné hory, kde mohou dále rozvíjet a posilovat své nadšení pro přírodní vědy. Matějovi a Ondrovi přejeme o prázdninách dobře strávené chvíle na tomto soustředění.
        Všem účastníkům této náročné soutěže gratulujeme a přejeme hodně dalších úspěchů.
        Za učitelky biologie RNDr. Monika Carbová a Mgr. Renata Bartošová