• Úspěchy našich žáků v chemických soutěžích

• 14.05.2021 18:26
      • Přes coronavirovou nepřízeň proběhly i letos soutěže SOČ a Chemická olympiáda.
      • A naši žáci v nich dosáhli velmi pěkných úspěchů.

Matěj Jirout (oktáva) obsadil v krajském kole soutěže SOČ druhé místo s projektem „Vliv kyselin na výtěžky reakcí probíhajících s účastí dočasných řídících skupin“. Na tomto projektu pracoval na Fakultě chemicko-technologické University Pardubice.

V chemické olympiádě obsadila Kateřina Zedníčková (septima) v krajském kole první místo v kategorii A a třetí místo v kategorii B. V kategorii A postoupila Kateřina do celostátního kola, kde obsadila velmi pěkné 23 místo. V kategorii B obsadila v krajském kole druhé místo Adéla Dvořáková. Ta se také zúčastnila celostátního kola kategorie A, kde skončila na 32. místě. V kategorii C se na druhém místě v krajském kole umístila Aneta Dvořáková (kvinta). Neztratila se ani nejmladší děvčata z kvarty a to Lucie Morávková, třetí v okresním kole a osmá v kole krajském, a Sofie Serbáková, která byla v okresním kole čtvrtá a v krajském kole desátá.

Všem studentkám a studentu gratuluji.
        Mgr. Alena Pecinová