• Amálie Papoušková na Mezinárodním summitu mládeže

• 01.05.2021 11:01
      • Naše studentka a aktivní účastnice programu Dofe Amálka Papoušková byla po nominaci z centra Dofe GVM vybrána k reprezentaci České Republiky na Mezinárodním summitu mládeže.
      • Amálce moc děkujeme za skvělou reprezentaci a těšíme se na vyprávění zážitků a sdílení zkušeností. Věříme, že Amálky zkušenost přivede více mladých lidí ke globálním tématům a zamyšlení nad jejich řešením.
        Mgr. Jolana Kouřímová

Zde krátká reportáž od Amálky:

Díky DofE jsem se od pátku 23.4. do neděle 26.4. 2021 mohla zúčastnit Global youth summitu. Spoluprací WHO s dalšími organizacemi pro mládež (YMCA, YWCA, IFRC, WAGGGS, WOSM, DofE) byl uspořádán summit s velmi pestrým programem. Hlavním tématem byl covid-19 a mládež. Během dne jsme si mohli vybírat z tzv. breakout sessions, podle toho, co nás zajímá. Některých přednášek jsme se mohli aktivně účastnit. Nejvíce mě zaujalo téma vykořisťování a obchodování s lidmi. Přednášející nás učili rozpoznat znaky a jak takový problém nahlásit. Dále jsem se zúčastnila přednášek o změnách klimatu a duševním zdraví. Přednášející byli studenti i velmi známé osobnosti z celého světa, např. Ruth Marvel (CEO DofE), Jayathma Wickramanayake (UN), Cynthia Germanotta (WHO). Slyšeli jsme také zprávu královny Malajsie, víceprezidenta Nigérie, premiéra Fiji a Belgie a také výkonné ředitelky UNICEFu. Na summitu se mi nejvíce líbili networking sessions. Jedné session se mohlo zúčastnit maximálně 20 účastníků, se kterými jsme společně diskutovali o probíraných tématech. Seznámila jsem se se spoustou skvělých, inspirujících studentů. I když diskutovat v angličtině ve dvě hodiny ráno pro mě nebylo úplně jednoduché. Přesto byl celý víkend opravdu přínosný. Jsem stále v kontaktu s DofE členy z Velké Británie. Summit mě inspiroval a motivoval k zapojení do různých kampaní, které zvyšují povědomí o globálních a ekologických problémech.

Amálie Papoušková 2. A