• Slavnostní otevření nově vybavené odborné učebny

• 21.03.2019 21:25
      • Slavnostní otevření nově vybavené odborné učebny
      • Vysokomýtské gymnázium získalo nové vybavení fyzikální laboratoře, dílny a prezentační místnosti. Pořídil ho v loňském roce Pardubický kraj, zřizovatel školy, s pomocí evropské dotace z Integrovaného regionálního operačního programu. Úpravy prostor a jejich vybavení trvaly necelý rok. Laboratoř, dílnu a prezentační místnost jsme vybavili výpočetní a projekční technikou, výukovými sadami, nářadím, přístrojovým vybavením pro počítačem řízené experimenty a robotické stavebnice, které využívá hlavně kroužek Amavet.

V rámci úprav došlo i na modernizaci počítačové sítě včetně vybudování nové serverovny. Vzniklo nové bezbariérové WC, šatny a hygienické zázemí. Úpravy trvaly od ledna do prosince 2018, finančně vyšly na více než 8 milionů korun.

Nové prostory školy si v úterý 19. 3. 2019 prohlédli hejtman Pardubického kraje Martin Netolický, krajští radní Hana Štěpánová a Bohumil Bernášek, starosta Vysokého Mýta František Jiraský a Petr Kalenda, děkan fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice. Studenti hostům prezentovali své vlastnoručně sestavené roboty a další úspěšné vědecké projekty.

Věříme, že všechny úpravy přispějí ke zlepšení podmínek vzdělávání ve Vysokém Mýtě.

Mgr. Blanka Kysilková