• Němčináři na cestách

• Po dvouleté covidové pauze se opět mohou uskutečnit naše tradiční zájezdy do německy mluvících zemí, z nichž Švýcarsko se stalo zemí nejoblíbenější.
          • Seznamovací kurz 1. B 2022

• Ve dnech 12. až 15. září 2022 se vydali studenti třídy 1. B do malebných Čenkovic, aby zde prožili program plný sportu a intelektuálních aktivit.
          • Projekt Erasmus: Dveře GVM jazykům otevřené

• Od 1. 10. 2019 bylo Gymnázium Vysoké Mýto zapojeno do projektu s finanční podporou národní agentury Dům zahraniční spolupráce, Praha v rámci programu Erasmus+, Klíčová akce 1: Vzdělávací mobilita jednotlivců.
            Na podrobnou charakteristiku akce se můžete podívat zde.
            Brožura o akci je dostupvá zde.
          • Mokrý běh 22

• Na úvod tradičního studentského festivalu GYMJAM proběhl mokrý běh.Počasí tak trochu pomohlo hasičům, což ale nic neubírá na úspěšnosti této akce.
          • GYMJAM 22

• Tradiční, již 9. ročník GYMJAMu, proběhl v pátek 9. 9. 22. Podívejte se s námi na fotografie z akce.
          • Projektové dny pro základní školy

• I v letošním školním roce budou moci žáci ze Základní školy Javornického a ze Základní školy Knířov poznávat přírodní vědy na našem gymnáziu díky projektu „Implementace Krajského akčního plánu Pardubického kraje II“.
          • Na úvod GYMJAMU 22

• Studenti 4.ročníku se rozhodli pojmout 9. ročník festivalu Gymjam velkolepě. Mistrně využili okolností, které nás přiměly přesunout dopolední program pro školy na čtvrtek, a vyhlášenim NO BACKPACK DAY na středu rozšířili festival na třídenní veselí.
          • Zahájení školního roku 2022 – 2023

• 1. září patří tradičně všem školákům, kteří se vracejí do svých lavic nebo nastupují do nových škol. I my jsme dnes přivítali nové primány a prváky čtyřlrtého studia. Přejeme přicházejícím i všem ostatním žákům nerušený školní rok, zdraví a co nejlepší výsledky.
          • Mezinárodní soutěž v malování na počítači Grafika 2022

• Soutěž v malování na počítači Grafika 2022 se koná i v mezinárodních rozměrech. Soutěží mezi sebou studenti naší školy a studenti z přihlášených škol z partnerských měst Vysokého Mýta. Letošní téma bylo Doprava. Sešlo se 26 prací ze Slovenska a Bulharska.
            Školy ZŠ J. M. Petzvala, Spišská Belá a škola Petko R Slaveykov z Varny poslaly práce svých studentů, které si zde můžete prohlédnout. Zúčastněným školám, jejich studentům a učitelům děkujeme. Výstava prací se bude konat v září u příležitosti vysokomýtských městských slavností.
            Práce studentů ze Slovenska zde
            Práce studentů z Bulharsga zde

• Ukázky tvorby ze soutěže MALOVÁNÍ 2022

• Letošní školní kolo 8. ročníku grafické soutěže MALOVÁNÍ 2022 přineslo řadu pěkných prací na téma DOPRAVA (Historické okénko, Cestou necestou, Dopravní stavby). Na společné téma s fotografickou soutěží Otmarovo oko vznikly i malováním na počítači pozoruhodné práce.  Porovnat výsledky těchto dvou pohledů na zadané téma můžete na společné výstavě během září 2022, kde budou odměněni i vítězové obou soutěží.
            Fotogalerie prací sekundy zde
            Fotogalerie prací kvarty zde
          • Rozloučení terciánů se školním rokem

• Poslední den školy 30.6. 2022 nám kapela ToPeTo z tercie zahrála na rozloučenou krásný koncert s písničkami složenými Tondou Hoškem. Děkujeme za krásný školní rok. Tercie 2022 (Maki, Andy).
          • Za Kelty do Nasavrk

• Dne 13. 6. 2022 se třída prima s Mgr. Alenou Šalounovou a Mgr. Alenou Pecinovou vydala na výlet za Kelty do Nasavrk.