• Divadelní představení Transport židů pro studenty vysokomýtského gymnázia

• 07.12.2022 17:55
      • Bezprostřední reakce na hru, kterou zhlédli v M – klubu dne 6. prosince 2022 i žáci 1. B
        • Divadlo se mi upřímně moc líbilo. Byla jsem překvapená, jak to ti herci dokázali takhle věrohodně zahrát. Líbilo se mi zpracování příběhu, pointa a kostýmy. Celkově to bylo hezké a myslím, že všichni podali dobrý výkon. Hodnocení 10/10
        • Hra byla poučná. Určitě stojí za to si to připomenout.
        • Hra byla hezky zpracovaná na to, že hráli ve své podstatě amatérští herci. I když to byla hra na připomenutí smutné události, některé části byly vcelku i vtipné, což bylo fajn pro lehčí rozptýlení Zároveň si myslím, že nám to otevřelo oči zase o trochu víc. Délka hry byla za mě ideální, že to nebylo ani příliš dlouhé, ale ani krátké. Bylo to moc hezké představení.
        • Představení bylo moc hezky secvičeno. Jistě to vše dalo opravdu mnoho práce a výsledek se moc povedl. Toto téma je dosti zajímavé a je třeba tyto záležitosti stále připomínat.
        • Hra se mi moc líbila. Scénář byl skvěle napsaný a herci předvedli skvělý výkon. Obdivuji, jak byli všichni sehraní a dokázali tohle nacvičit. Hudba byla krásná a k představení se hodila. Výběr kostýmů byl také výstižný. Působilo to na mě tak silně, že mi bylo ke konci do breku.
        • Při hře jsem se cítil, jako bych se v té době nacházel. Hra byla srozumitelná, místy smutná.
        • Celý příběh se mi velmi líbil. Děj byl zajímavý a poučný. Překvapilo mě, kolik herců se divadla účastnilo a množství kulis, které byly použity. Nejzajímavější byl dle mého názoru příběh o rodině Adlerů. Celé zpracování představení mi přišlo věrohodné a profesionálně zpracované. Jsem ráda, že jsem toto představení mohla vidět.
        • Herecké výkony byly skvělé, hlavně se mi líbilo, jak tam byly ukázány emoce.
        • Hra Transport židů mi přišla opravdu zajímavá a velmi se mi líbilo zpracování příběhů čtyř židovských rodin. (…) Kdybych měla hodnotit hvězdičkami, dala bych pět z pěti.
        • Hra se týká smutného tématu, takže když sem a tam udělali nějaký vtip, tak si myslím, že to bylo příjemné a určitě to nebylo od věci. Celá hra byla velmi zajímavá a všichni herci svoje role zahráli skvěle!
        • Hra se mi líbila, hezky zpracovaný příběh. Kreativní děj se zajímavými výstupy postav byl zajímavý, ale hlavně poučný a dozvěděla jsem se nové informace z židovského období. Krásně připravená a propracovaná hudba.
        • Kulisy, rekvizity a kostýmy vypadaly velmi realisticky. Konec byl velmi emotivní a herci si zaslouží obrovské poděkování.
        • Hodně vtipný byl pan Doktor. 😊
        • Hra byla zajímavá a dobrým scénářem a postavy byly dobře zahrané. Moje oblíbená postava: německý lékař Josef Schwindler. V určitých situacích ale herci neudrželi emoce a na okamžik zničili atmosféru děje. Obecně se mi hra velice líbila. Ve hře byla vidět snaha, která je při školních akcích pro mě důležitá.
        • Zajímavý nápad byly mezihry, které vyplnily prostor mezi scénami, kdy se měnily kulisy a prostředí tím, že hudebníci zahráli nějakou hudbu.
        • Ještě se mi líbilo, jak Ninka Dutková zametala do rytmu hudby 😊. Vtipné byly také řeči pana doktora, i když ve skutečnosti by to vtipné nebylo, Kuba dokázal smutnou věc ztvárnit do takové podoby, která dokáže i vykouzlit úsměv na tváři.
        • Výběr hudby byl perfektní. Nejvíce se mi líbila hudba na klavír od Lucky Zemanové. Také musím pochválit Janičku Drdlovou. Hraní ji velmi šlo a je vidět, že ji to baví.
        • Z uvedených postřehů plyne, že hra splnila cíle svých tvůrců. Přejme našim divadelníkům hodně dalších úspěchů a všeobecně pozitivní ohlas jejich obecenstva.

Mgr. Zbyněk Přibyl