• Stínování na Gymnáziu v Braunau am Inn (projekt Erasmus)

• 05.05.2022 13:49
      • V rámci Erasmus projektu naší školy „Dveře GVM jazykům otevřené“ jsem měla ve dnech 25. 4 – 4. 5. 2022 možnost stínovat výuku cizích jazyků i dalších předmětů na Gymnáziu v hornorakouském městě Braunau am Inn.
      • Protože se jedná o stejný typ školy, shledala jsem celou řadu podobností, např. 8 ročníků, podobný styl výuky angličtiny s využitím elektronických učebnic, podobná struktura maturitních zkoušek. Zajímaly mne samozřejmě odlišnosti, mezi které např. patří to, že si studenti v 3. ročníku volí mezi jazykovým zaměřením (jako druhý cizí jazyk pak mají francouzštinu a od 5. ročníku jako třetí jazyk latinu) a přírodovědným zaměřením (až v 5. ročníku si volí mezi francouzštinou a latinou). V posledním, tj. 8. ročníku musí každý student napsat maturitní práci v rozsahu 20 stránek na jím vybrané téma z libovolného předmětu – tuto práci pak před maturitní komisí prezentuje a obhajuje. Také hudební a výtvarná výchova má větší hodinovou dotaci než u nás, ve škole mají i dobře vybavené dílny pro hodiny ručních prací. Toto stínování bylo každopádně zajímavou novou zkušeností. Podrobnější zprávu si můžete přečíst zde.

PhDr. Miroslava Borovcová