• Beseda s europoslancem Tomášem Zdechovským

• 07.11.2023 14:00
      • I když byl žurnalistický klub na vysokomýtském gymnáziu založený před necelým rokem, díky pracovitosti zapálených členů se umístil právě náš klub na prvním místě v soutěži Školní časopis roku 2023.
      • Diplom a cenu si studenti převzali v aule dne 3. listopadu 2023 od europoslance pana Tomáše Zdechovského. Předávání však nebylo to jediné, proč na naši školu zavítal.
        Jakmile byl diplom s cenou předán, začal nám náš host vyprávět o své práci a jak asi tak vypadá běžný den europoslance. Této přednášky se zúčastnili žáci třetích a čtvrtých ročníků včetně členů oceněného žurnalistického klubu. Nejednalo se však o klasickou přednášku, nýbrž spíše o debatu, neboť jsme mohli volně pokládat právě panu Zdechovskému otázky a on je také pokládal nám. Příležitosti otázat se ho na rozličná témata, jež se týkala především politické oblasti, využil nejeden žák a učitel.
        Jménem celého klubu bych chtěla poděkovat naší škole, právě díky níž mohl náš spolek žurnalistických nadšenců vzniknout. Jsme rádi, že se na naši školu podíval a s radostí se studenty debatoval někdo jako pan Zdechovský.